Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec 2021

20. srpna 2021 | 16:00 - 22. srpna 2021 | 16:00

mezinárodní folklorní festival červený kostelec

Malé podkrkonošské městečko Červený Kostelec na Náchodsku opět ožije tradičním letním folklórním festivalem. Již 67. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Červený Kostelec se letos uskuteční od pátku 20. srpna do neděle 22. srpna.

Stalo se již tradicí, že Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahajuje vždy nějaká hudební pecka. A ne jinak tomu bude i letos. Těšit se můžete na 60člennou bandu mladých energických muzikantů z Police Symphony Orchestra, kteří před zahájením folklorního festivalu spojí síly s Tomášem Klusem 18. srpna.

Máte rádi staré automobily nebo motorky? Přijďte se letos podívat i na krásné nablýskané vozy, jak vystřižené z filmů pro pamětníky, které se prvně stanou součástí doprovodného programu Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci. Veterány si můžete prohlédnout v pátek 20. srpna od 16 hodin. Sraz veteránů spolupořádá Klub historických vozidel Metuje

K tomu všemu si můžete užít pořádnou porci folklóru z celého světa nebo si poté vychutnat celovečerní představení legendárního Vojenského uměleckého souboru Ondráš.

Video: Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec 2020

Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci je nejvýznamnější akcí tohoto druhu v Královéhradeckém kraji a jedním z nejstarších festivalů v České republice.

Další informace o regionu: Co vidět, a co ochutnat, na Kladském pomezí
Co v regionu ochutnat: Švestková omáčka s noky k uzenému masu, kyselo, couračku nebo zelníky

Program Mezinárodního folklorního festivalu 2021:

(níže je uveden program loňského ročníku, program bude upřesněn):

Pátek 20. srpna 2021

16:00 Sraz veteránů
18:00 Slavnostní zahájení, předání ocenění „Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za rok 2019“, koncert kapely Fleret

Sobota 21. srpna 2021

Festivalový areál:

10:00 Řemeslný jarmark, dílny pro děti i dospělé a dětská herní zóna
10:00 Mše svatá
13:00 – 17:00 Hrajeme si postaru aneb odpoledne plné staročeských her
13:00 MFF s volejbalem
18:00 Galapředstavení

Domek Boženy Němcové:

10:00 I ty buď pašerákem!
16:00 Pohádka Princezna Čokoláda
17:30 Podvečerní komentovaná prohlídka sezónní výstavy Josef Němec a jeho svět

Neděle 22. srpna 2021

10:00 Koncert cimbálových muzik

Doprovodný program: Herní zóna pro děti
Změna programu vyhrazena. Program Mezinárodního folklorního festivalu Červený Kostelec 2021 se uskuteční dle epidemické situace. Sledujte web ZKRAJŮ.cz, kde budeme program festivalu upřesňovat.

Vstupenky:

Vstupenky na Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec 2021 lze zakoupit na místě v den konání akce. Permanentky se na tento ročník nevydávají. Vstupenky na koncert skupiny Fleret lze zakoupit v předprodeji v IC Červený Kostelec, IC Náchod, IC Hronov, IC Česká Skalice, CA TOMA Úpice, IC Nové Město nad Metují a IC Police nad Metují.

Při vstupu do areálu Vám bude připevněn na ruku identifikační náramek, který umožňuje opakovaný vstup do areálu festivalu v den konání akce.

Pro vstup do festivalového areálu bude k dispozici dva vstupy. Jedna pokladna bude u dolního vstupu a jedna pokladna u horního vstupu směrem od hřbitova. Pořadatelé prosí návštěvníky folkorního festivalu, aby využívali rovnoměrně všechny vstupy a řídili se pokyny ostrahy, aby příchod na festival byl co nejplynulejší.

Jednotlivé vstupné:

Den   Datum   Vstupné   Snížené vstupné
Pátek 21. 8. 150 Kč 50 Kč
Sobota 22. 8. 70 Kč 30 Kč
Neděle 23. 8. dobrovolné dobrovolné

Snížené vstupné platí pro děti do výšky 150 cm.
Děti do 100 cm mají vstupné na folklorní festival ZDARMA.
Držitelé průkazu ZTP platí snížené vstupné.
Doprovod ZTP+P platí vstupné v plné výši.
Důchodci a studenti platí vstupné v plné výši.
Držitelé Senior pasů mají v sobotu 22. 8. slevu 30 % ze vstupného, vstupné mají tedy za 50 Kč.
Držitelé Rodinných pasů mají v sobotu 22. 8. ke každé zakoupené dospělé vstupence dětskou zdarma.

Foto: Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec – zdroj: oficiální stránky města Červený Kostelec, zde

https://zkraju.cz/wp-content/uploads/mezinarodni-folklorni-festival-cerveny-kostelec-800x543.jpeghttps://zkraju.cz/wp-content/uploads/mezinarodni-folklorni-festival-cerveny-kostelec-150x150.jpegadminčervený kostelec folklorní festival 2021,folklorní festival červený kostelec 2021,folklorní festival červený kostelec 20221,folklorní festival červený kostelec 2023,folklorní festival červený kostelec 2024,kam na výlet královéhradecký kraj,Kladské pomezí,královéhradecký kraj,Mezinárodní folklórní festival Červený Kostelec,Tomáš KlusMalé podkrkonošské městečko Červený Kostelec na Náchodsku opět ožije tradičním letním folklórním festivalem. Již 67. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Červený Kostelec se letos uskuteční od pátku 20. srpna do neděle 22. srpna. Stalo se již tradicí, že Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahajuje vždy nějaká hudební pecka. A ne...Gastroturistický portál. To nejlepší z regionů naší země

Místo konání

Červený Kostelec
Náměstí T. G. Masaryka 120
Červený Kostelec, Královéhradecký kraj Česká republika
+ Google Mapa

Vyhledávač ubytování

Booking.comBooking.com